Chat Shqip

Bashkohuni me më shumë se 1 milion miq të rinj në dua.

23523

tani online!

përdoruesit e dua.com

Të besuar nga

televizionet shqiptare

1 mio

Swipes brenda 24h

96,037

Profile të verifikuar

50,000

mesazhe brenda 24h

Chat Shqip

Pse dua chat?

Sepse dua forcon lidhjet mes njerëzve nga kombe, etni dhe besime të ndryshme në mbarë botën. Nga super-globale në hiper-lokale – për çdo situatë në jetë – për çdo lloj marrëdhënieje. Kudo.

Chat shqip për ty që kërkon dashninë e jetës!

Një chat shqip është mënyra më e mirë për ta gjetur shpirtin tuaj binjakë në ditë e sotme, e i tillë është dua.com! Aplikacioni që po bashkon shqiptarët kudo që janë! 

Në dua chat shqiptarët janë më aktiv se kurrë. Prandaj mos prit më tepër, eja edhe ti!

chat shqip dua love
Dua App Chat Shqip

Plotëso profilin në dua.com

Numri i shqiptarëve që regjistrohen në dua.com rritet çdo ditë. Tashmë janë afro 500.000 shqiptarë të regjistruar – vajza dhe djem nga Kosova, Shqipëria, Diaspora, Mali i Zi e Maqedonia! Eja edhe ti, dashuria e jetës po të pret!

 • Shkarko aplikacionin në telefon.
 • Krijo një profil me të dhëna si: Emri, mosha, fotografia.
 • Tek Bio shkruaj një përshkrim kreativ për vete!
 • Ja ku je! Gati për ta filluar aventurën tënde në dua.com!

Chat shqiptar me video dhe thirrje!

Po kërkoni chat shqiptar me video dhe thirrje? Jeni në adresën e duhur! Pasi të jeni përputhur në dua.com ju mund të kontaktoni me video thirrje me kontaktet tuaja! A jeni gati për një aventurë të tillë?
 
Pa marrë parasysh ku në botë ndodhet përputhja juaj, ju mund të bisedoni me të, pa limit!
 

Si përputhen shqiptarët në dua.com?

Chati shqiptar dua.com funksionon në bazë të përputhjes. Kjo e bën këtë aplikacion dhe chat shqiptar të sigurt dhe të pëlqyeshëm nga të dyja gjinitë. Ja hapat që duhet ndjekur për tu përputhur me dikë në dua.com:
 
 • Pasi keni krijuar profilin tuaj në dua.com filloni të shfletoni profilet e të tjerëve.
 • Ju duhet të shfletoni djathtas ato profile që ju pëlqejnë, dhe duhet të shfletoni majtas ato që nuk ju pëlqejnë.
 • Këtë mund ta bëni edhe duke klikuar ikonën e zemrës për pëlqim dhe ikonën X për mos pëlqim.
 • Personi që do të pëlqeni njoftohet përmes aplikacionit në telefonin e tij për pëlqimin që ka marrë nga ju,
 • Nëse edhe ai/ajo ju pëlqen juve, atëherë ndodh përputhja dhe hapet mundësia e chatit mes jush!
Në chat lini përshtypje sa më të mira: Kur të kesh arritur të bëhesh match me dikë që të pëlqen përpiqu ta impresionosh atë në chat. Nëse i shkruan vetëm “Tung” gjasat se do të kesh sukses nuk janë edhe aq të mëdha. Së pari analizoni profilin me të cilin jeni bërë match.
 
Lexoni biografinë e personit dhe nisni biseden me diçka që lidhet me të. Tregohuni kreativ por edhe të respektueshëm me personin që po ju pëlqen.
 

Disa pyetje interesante për chat shqip, që mund të ja bëni personit tjetër janë:

 • Cila është gjëja më interesante për ty?
 • A do të pëlqente të ishe i/e famshme?
 • Me çfarë lloj kafshe identifikohesh më shumë?
 • A të pëlqejnë tubimet familjare?

Chat falas dhe me pagesë

chat shqip tabela

dua Premium është një abonim 1, 3 dhe 6 mujor përmes të cilit një përdorues do ketë thuajse çdo shërbim pa limit.

Pyetje të shpeshta në lidhje me chat shqip

Chati shqip i duas funksionon në atë menyrë, që ju caktoni së më ke dëshironi të perputhëni dhe ju ofron siguri që të mos ju bezdis askush. Në krahasim me forumet dhe chat të zakonshëm si netedy chat, parajsa chat, lidhu chat dhe alba chat, në dua, chat-i me shqiptare dhe shqiptar është shumë më i sigurt dhe lidhet mbi bazen e vlerave të përbashkëta dhe interesave të ngjashme.

Chati i duas, i krijuar nga shqiptarët për shqiptar, respekton të gjithë përdoruesit e saj dhe kërkon repekte të ndërsjelltë ndërmjet përdorueseve.

Andaj në dua nuk gjejn vend temat, si:

 • Përmbajtje seksuale: Nuk tolerohen lakuriqësi, përmbajtje e nënkuptuar seksualisht dhe listë e dëshirave tuaja seksuale në bio.
 • Ngacmimi: Mos u përfshini në ofendime ose ngacmime të synuara të përdoruesve të tjerë. Raportet e ndjekjes, kërcënimeve, bullizmit ose frikësimit merren shumë seriozisht.
 • Gjuha e urrejtjes: Çdo përmbajtje që promovon, miraton ose fal racizmin, fanatizmin, urrejtjen ose dhunën kundër çdo personi ose grupi bazuar në faktorë të tillë nuk lejohen.
 • Mashtrim identiteti: Mos e imitoni askënd tjetër.

Sigurisht kjo nuk është një pyetje të cilës mund t’i japësh një përgjigjë të lehtë. Sidomos nëse marrim parasysh se ka shumë chate online të cilat ofrojnë njohje mes të rinjve. Problemi me chat al është se nuk e di se çfarë të pret nga ana tjetër. Ndërsa, nëse për shembull shkarkoni aplikacionin e dua.com në telefon, Ipad ose tablet dhe krijoni një profil interesant dhe të vërtetë, e dini se ai me të cilin do të bisedoni është 100% një person që zgjidhni vet ju. Duke bërë Match, Swipe, Like e duke dërguar mesazh.

Kjo është dicka relativisht e thjeshtë: Hyr në chat, hapni mesazhin me personin me të cilin dëshironi të ndani një GIF. Klikoni lehtë mbi ikonën e Sent Pictures në krye të ekranit të bisedës. Klikoni tek Library dhe zgjidhni skedarin e ruajtur GIF nga biblioteka juaj. Zgjidhni Gif-in që dëshironi duke kërkuar me një fjalë kyce dhe dërgojani shokut ose shoqes suaj.

Chat-et në shqip siç e përmenda janë të shumtë, madje nëse doni të dini se cilët janë fiks. Për ta vendosur se cili eshte chat-i më i mire për shqiptarët, po jua lëm zgjedhjen juve dhe është gjithcka në dorën tuaj. Jeni ju ata që vendosni se cila është eksperienca më e mire për ju, për të gjetur shpirtin binjak.