Takime me qifte - Ide argëtuese për takime

Takime me qifte – Ide argëtuese për takime

takime me qifte

Takime me qifte, ide argëtuese për takime romantike gjatë verës? Ok, më dëgjoni: Dita e Shën Valentinit si dita e dashurisë bie në mes të dimrit, por mendoj se vera është stina e vërtetë e dashurisë. Kjo sepse ditët janë më të gjata, koha është më e ngrohtë dhe ka shumë gjëra për të bërë jashtë.

Të gjitha këto rezultojnë në mundësi të pafundme për takime romantike gjatë verës. Nëse ende nuk jeni të bindur, unë kam përpiluar 5 nga idetë e mia të preferuara për takime, përfshirë disa që janë perfekte për ditët me diell.

Shkoni për hiking

Merrni partnerin tuaj, bëni gati cantat e shpinës dhe ngjisni malet. Do të keni mundësinë të shihni disa vende të bukura ndërsa inkurajoni njëri-tjetrin gjatë rrugës.

Kur një partner ndihet aventurier ose i frikësuar dhe po del nga zona e rehatisë, kjo i jep partnerit tjetër mundësinë të tregojë anën e tij mbrojtëse. Kështu që mos prisni gjatë dhe dilni nga zona juaj e rehatisë.

Merrni biçikleta me qera

Takime me qifte romantike nuk kanë nevojë të jenë të kushtueshme. Merrni me qira dy biçikleta dhe udhëtoni nëpër qytet, duke ndaluar në vendet ku nuk keni shkuar kurrë më parë.

Kjo do t’ju ndihmojë të konfirmoni që tërheqja që ndjeni për partnerin tuaj nuk është vetëm diçka që përjetoni kur jeni duke ngrënë një vakt të shtrenjtë. Pastaj nuk ka asgjë më të bukur se ndjesia e lirisë që të jep bicikleta.

Bëni një udhëtim rrugor me çanta shpine

Nuk keni pse të udhëtoni jashtë shtetit për t’u ndjerë sikur jeni me pushime. Udhëtoni në një qytet afër jush dhe eksploroni muzetë, vendet historike apo dyqanet e tij. Nëse keni mundësi, merrni me qira një dhomë hoteli ose Airbnb dhe kaloni një fundjavë relaksuese. Merrni cantat e shpinës dhe eksploroni, qoftë edhe në vendin tuaj.

Kaloni një natë duke parë yjet

Ndonjëherë gjëja më e dobishme që një çift mund të bëjë për marrëdhëniet e tyre është të lejojnë njëri-tjetrin të shijojnë heshtjen e një nate vere. Diçka kaq e thjeshtë sa të shkosh në një vend të errët dhe të shikosh yjet gjatë natës. Kjo mund të jetë një nga përvojat më romantike që mund të kaloni si çift.

Provoni një udhëtim me varkë

Cila është mënyrë më e mirë për të kaluar një pasdite të freskët vere? Përgjigjia është e thjeshtë: Merrni me qera një varkë të vogël dhe dilni në ndonjë liqen apo lum që keni në zonën afër jush. Kjo do të krijojë një intimitet më të madh mes jush, sepse do të ndiheni sikur jeni vetëm ju të dy në këtë planet.

Bëni një luftë me tollumbace uji

Kur është hera e fundit që keni luajtur me tollumbace me ujë? Me patjetër kur keni qënë fëmijë. Kur ka qënë hera e fundit që keni qënë të relaksuar me njëri-tjetrin? Provojeni dhe do ndiheni sërish si fëmijë. Luani, bëni shaka dhe mos mbani asnjë hatërmbetje me njëri-tjetrin ashtu sikur bënit me miqtë tuaj kur ishit sa një tollumbace uji vetë.

Provoni këto ide për takime romantike gjatë verës dhe na tregoni se si kaluat dhe si u ndjetë.

Karakteristikat romantike per Takime me qifte në ditët e sotme

Lidhjet romantike dhe karakteristikat e takimeve romantik në përgjithësi, kanë evoluar shumë vitet e fundit. Mentaliteti i të rinjve po ndryshon dhe mënyra se si lidhjet nisin dhe zhvillohen po ndryshon gjithashtu.  Përmes pyetësorëve të ndryshmë në profilet tona në rrjetet sociale, si dhe përmes kërkimeve të ndryshme, kemi identifikuar disa gjëra që konsiderohen të rëndësishme kur vije puna tek lidhja romantike mes dy personave.

Interesimi për online dating rritet çdo ditë

Në vitin 2017, sipas statistikave, 39% e çifteve janë takuar online. Kini parasysh se kjo përqindje po shkon duke u rritur nga viti në vit. Lirisht mund të themi se online dating është ardhmja e lidhjeve romantike. Në botë sot 1 në 5 persona janë në lidhje më dikë qe e kanë takuar online. Kjo është një nga karakteristikat e takimeve romantike në ditët e sotme. Më askush nuk ndihet i turpëruar të tregojë se e ka takuar partnerin e vet në një platformë online për takime apo për gjetje të dashurisë. Edhe rinia shqiptare nuk dallon në këtë aspekt. Rreth vetëm katër muaj pas lancimit të tij aplikacioni dua.com numëron mbi 270.000 shkarkime. Të rinjët shqiptarë po e përdorin vazhdimisht për të gjetur përputhjen e tyre ideale e për tu takuar.

Ende ka ‘vija të kuqe’

Sipas statistikave vetëm në Kosovë janë 112 mijë beqarë. Megjithatë edhe ata kanë kriteret e tyre që i kërkojnë kur duan të lidhen me një partner. Në pyetjen tonë të publikuar kohë më parë në Instagram, 43% e të rinjve që ndjekin dua.com thonë nuk do të dilnin në një takim nëse do ta dinin që qëllimet nuk janë serioze. Kurse 59% e të rinjve nuk duan të takohen me persona që nuk i takojnë fesë së njëjtë si ta.

Personat ambicioz janë më të dëshirueshëm

Duket se pritshmërit e njerzve për partnerin e tyre të jetës po rriten ose po ndryshojnë. Për këtë arsye për shumëkë ditët e sotme gjetja e një partneti është e vështirë. Në anketat tona 52% e të rinjve kërkojnë që partneri i tyre të jetë ambicioz. Të kërkojë më shumë prej vetes dhe të punojë të bëhet versioni më i mirë i vetës. Në bazë të përgjigjeve të tyre del se 45% e tyre nuk besojnë në dashuri në shikim të parë. Ata duan ta njohin mirë personin me të cilin janë në lidhje, dhe më e rëndësishmja, të përshtaten me të. Për këtë arsye 52% e tyre mendojnë se edhe shija e muzikës mund të ketë ndikim në lidhjen e tyre romantike.

E kaluara – prapa krahve

Përderisa vite më parë të rinjtë kanë qenë në gjendje t’i japin disa herë mundësi për kthim ish-partnerit të tyre, kjo duket se ka ndryshuar. Kjo ndoshta për faktin se plaftormat për takime online sot mundësojnë gjetjen më të shpejt të partnerit të ri. Për këtë arsye ata nuk ndihen të ngërthyer në një njohje të vjetër. Përkundrazi, vihen më shpejt në kërkim. Në anketën tonë 70% e tyre thonë se nuk do ta falnin kurrë tradhëtinë.  Gjithashtu 58% e të rinjve kanë deklaruar se nuk duanë as të mbesin miq me ish-in e tyre, e lerë me të kthehen sërish bashkë me ta. Në anën tjetër, duke shprehur interesim për njohje të reja, 59% e beqarëve që ndjekin dua.com kanë thënë se do të pranonin të jepnin puthje në Takime me qifte.

Argjenda

Argjenda

Më shumë artikuj: